Rinceoirí & Shannon Evening

Rinceoirí & Shannon Evening

Přijďte strávit nezapomenutelný večer plný irského tance a hudby v podání tanečníků z řad Rinceoirí a hudebníků ze skupiny Shannon.

Se skupinou Shannon oslavili Rinceoirí úspěch hned v několika představeních, například v rámci festivalu Beltine. Proto se obě skupiny rozhodly spolupráci obnovit a vytvořit společný večer s irským tancem a hudbou. Skupiny sdílejí hodně historie a na skladby Shannon tanečníci z Rinceoirí tančí nejednu choreografii, a tak se vzájemně skvěle doplňují.

Po celý večer budete mít možnost poznat irský tanec v podání tanečníků ze skupiny Rinceoirí, nejstaršího souboru irských tanců v Čechách. V rámci představení shlédnete jak ladný tanec v měkkých botách, tak i rytmický irský step. To vše jak ve společných choreografiích, tak i v sólech jednotlivých tanečníků. Kromě současného irského tance bude k vidění i tradiční irský step sean-nós a moderní tanec, kterému se skupina také věnuje a jímž obměňuje své choreografie.

Hudební skupina Shannon, jež hraje irskou hudbu svým strhujícím způsobem za respektování všech ornamentů a ozdob melodie, zahraje k tanci i poslechu. V jejím nástrojovém obsazení najdete housle, irský box (akordeon), kytaru v tradičním ladění, bodhrán, to celé doplněno bezpražcovou baskytarou. Kromě svižných tanečních setů – reelů, jigů a polek – zazní i písně v angličtině. Hudbu členové skupiny doplňují vtipnými historkami ze života i trochou teorie irské hudby, takže se můžete přiučit i něčemu novému.

Tak neváhejte a určitě na naše společné představení dorazte. Bude to nezapomenutelný zážitek.

Vstupné 350,- Kč

REZERVACE & PRODEJ VSTUPENEK