Choreografie, pohyb a prezentace na jevišti

Choreografie, pohyb a prezentace na jevišti - vzdělávací seminář pro tanečníky

Pozor, změna času konání semináře: seminář Choreografie, pohyb a prezentace na jevišti proběhne v sobotu již od 9:00 do 12:00.

Po mnoha letech se opět vracíme k tradici a na sobotní dopoledne jsme připravily vzdělávací seminář pro tanečníky, tentokrát na téma choreografie, pohyb a prezentace na jevišti pod vedením zkušené tanečnice a pedagožky Natálie Matyskové, studentky oboru choreografie na pražské HAMU. 

Baví vás vymýšlet choreografie, ale ne vždy jste si jistí jak na to? Rádi byste své umění dokázali prezentovat ještě lépe a zajímavěji? Právě pro vás je tedy určen letošní seminář. Dozvíte se jak základy teorie, tak především její aplikování při taneční praxi. Připravte se na aktivní účast v semináři, praktické ukázky, práci ve skupinkách, improvizaci apod. Vzhledem k tomu, že seminář proběhne přímo na prknech Divadla v Celetné, veškerá doporučení budete moci ihned sami ohodnotit i z pozice diváka. Na závěr bude prostor pro vlastní dotazy, pokud aktuálně řešíte nějaký choreografický oříšek, nebojte se jej přednést a požádat o radu.

Na semináři se dozvíte:

  • - základní principy choreografie
  • - námět choreografie – jak ho naplnit, symbolika
  • - jak pracovat s prostorem, jak umístění v prostoru může měnit význam pohybu
  • - variace – jak se vyhnout stereotypu v ustálených vazbách
  • - světlo – jak osvětlení v divadelním prostoru může pomoci choreografii
  • - jak pracovat s hudbou
  • - jak pracovat s improvizací, hledání pohybového materiálu

 

Kapacita semináře je omezena. Přihlásit se můžete pomocí formuláře pod tlačítkem přihlásit. Přihlašování bude ukončeno ve čtvrtek 10. 5. 2018 ve 20:00.

Cena semináře je 300,- Kč, pokyny k platbě obdržíte e-mailem po přihlášení.

CHCI SE PŘIHLÁSIT

          

Natálie Matysková

S tancem jsem začala na ZUŠ ve Zruči nad Sázavou v mých 10 letech. Bylo to vlastně úplnou náhodou, představovala jsem si, že se tam bude vyučovat úplně jiný styl tance, např. hiphop. Věnovali jsme se však scénickému modernímu tanci, kterému jsem ale rychle přišla na chuť. Později jsem ještě k tomu začala brát hodiny klasického tance. Po dvou letech studia na gymnáziu jsem přestoupila na Pražskou taneční konzervatoř.Věnovala jsem se především klasickému tanci, ale také tanci modernímu a lidovému. Během studia jsem měla možnost vystupovat na mnoha divadelních scénách v rámci školních představení a také hostovat v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem v Labutím jezeře. V posledních letech studia jsem začala tvořit choreografie pro sebe i své spolužáky, což mě přivedlo na myšlenku, věnovat se choreografii i nadále. Po absolvování konzervatoře jsem však nastoupila jako pedagog tanečního oboru na ZUŠ v Litoměřicích. Až o rok později jsem se rozhodla zároveň studovat obor choreografie na HAMU a propojit tak obě mé zaměření – pedagogiku s choreografií. Nyní se tedy pohybuji mezi těmito sférami a zároveň působím i jako interpret, tancuji např. v Prodané nevěstě v Národním divadle či na folklorních představeních pro turisty na různých místech Prahy.