Taneční IMPROshow

13. května 2018, 18:00, Divadlo v Celetné

Taneční IMPROshow je novým formátem představení, které se bude tvořit přímo na jevišti před očima diváků. Dvou až tří členné týmy tanečníků se budou ucházet o přízeň poroty i publika v krátkých tanečních sekvencích na náhodně vybranou hudbu. Není důležitý styl tance ani technická úroveň, hlavní je nadšení pro věc a schopnost přizpůsobení se a improvizace v každé situaci.

Večerem bude provázet zkušená moderátorka a rozhodčí v jedné osobě – Hanka Malaníková. Ta vás jistě dostane do té správné improvizační nálady.

Pravidla, pokyny, informace

 

1. Taneční IMPROshow je přehlídkou různých tanečních stylů a zejména individuálních schopností taneční improvizace, které prezentují přihlášené týmy tanečníků.

2. K účasti se přihlásí dvou až tří členné týmy vyplněním Registračního formuláře, uzávěrka registrací je v neděli 29. dubna 2018. Nemáte nikoho do týmu? Nevadí! Přihlaste se jako jednotlivec a my vám tým pomůžeme sestavit. Po skončení registrace vás propojíme, abyste se mohli domluvit.

3. Taneční týmy mohou být smíšené (namíchané různé taneční styly) nebo mohou všichni tanečníci v týmu prezentovat jeden taneční styl.

4. Před zahájením Taneční IMPROshow zaplatí taneční týmy registrační poplatek ve výši 100,- Kč za každého tanečníka v týmu, a to předem do 4. 5. 2018 na bankovní účet č. 2501129688/2010 (do poznámky napište jméno/jména).

5. Taneční týmy by měly být pro porotu a diváky odlišitelné, proto si v rámci týmu připravte nějaký společný vizuální prvek (např. náramek, stuhu do vlasů, barevné podkolenky, tkaničky do bot apod.).

6. Taneční týmy mohou nominovat hudbu, která by jim v jejich tanečním stylu vyhovovala, a doporučit ji organizátorům. Nominované skladby posílejte na email impro@irsky-maj.cz do ukončení registrace dne 29. dubna 2018.

7. Finální hudbu vyberou organizátoři, tanečníci obdrží seznam skladeb tři dny před konáním Taneční IMPROshow.

8. Výkon tanečníků bude posuzovat tříčlenná porota.

9. Porota posuzuje taneční výkon jako takový, dodržení rytmu skladby, interakci s druhým týmem, celkový dojem, nápaditost, výraz a kreativitu.

10. Hlavní výhrou Taneční IMPROshow (cena poroty) je poukázka do tanečního obchodu Sansha Praha ve výši 2000,- Kč. Nezávisle na porotě proběhne i hlasování mezi diváky a udělení ceny diváků.

11. Po skončení Taneční IMPROshow budou mít tanečníci možnost získat od poroty zpětnou vazbu na svůj výkon. Tato část programu není povinná a bude probíhat v zákulisí.

12. Systém rozřazení týmů a průběh Taneční IMPROshow bude vycházet z počtu přihlášených týmů, týmy obdrží všechny důležité informace na emailové adresy uvedené při registraci.

13. Organizace Taneční IMPROshow:

  • Taneční týmy budou na začátku rozlosovány do dvojic a bude určeno pořadí jejich vystoupení.
  • V každém kole improvizace budou tanečníci tančit na jinou hudbu, vybranou náhodně ze seznamu skladeb.
  • V každém kole se budou prezentovat oba týmy. Systém střídání týmů v průběhu skladby není stanoven, záleží čistě na domluvě a interakci mezi týmy, které právě tančí. Taneční týmy se mohou v tanci střídat, ale také mohou tančit oba týmy najednou. Kolo bude odstartováno i ukončeno předsedkyní poroty.
  • Navazování týmů by mělo být bez zbytečných prostojů.
  • Tanečníci, kteří zrovna netančí, se mohou přesunout do hlediště a sledovat výkon svých kolegů. Tanečníci mají ovšem povinnost hlídat si své kolo improvizace a včas se dostavit do zákulisí a na jeviště.
  • Po skončení každého kola porota tanečníky interně ohodnotí. Konečné výsledky budou známy až po ukončení soutěže a sděleny tanečníkům.
  • Diváci se budou moci vyjádřit k výkonům tanečních týmů na konci Taneční IMPROshow formou hlasování.
  • Na závěr Taneční IMPROshow bude udělena hlavní cena poroty (poukázka do tanečního obchodu Sansha Praha) a cena diváků (překvapení).

 

Organizátoři si vyhrazují právo na změnu pravidel před i v průběhu soutěže.

 

Registrace